Reklama

Reklama

Sulęcki - Andrade. Polak o krok od szczytu w wadze średniej

Maciej Sulęcki w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się w Providence z amerykańskim bokserem Demetriusem Andrade o mistrzostwo świata WBO w wadze średniej. Przed pojedynkiem obaj emanują pewnością siebie.

Przepustkę do walki o mistrzostwo świata Polak uzyskał zwycięstwem z Gabrielem Rosado. Choć Sulęcki miał przewagę, to niespodziewanie w przedostatniej rundzie przeżywał duże problemy. Rosado zaatakował i Polak był dwukrotnie liczony.

- Ten horror spowodowany był kontuzją ręki. Odczuwałem straszny ból, którego nie potrafiłem przezwyciężyć. Gotowała się we mnie krew, bo wiedziałem, że mogę skończyć tę walkę przed czasem. Z drugiej strony byłem pewny, że doszło do złamania kości. Nastąpiło rozkojarzenie i muszę pracować nad tym z moim trenerem - mówił Sulęcki.

Reklama

Najbliższa walka będzie drugą w ciągu dwóch tygodni okazją polskiego pięściarza na zdobycie mistrzostwa świata. 15 czerwca Krzysztof Głowacki po wzbudzającym wiele kontrowersji pojedynku przegrał w Rydze z Łotyszem Mairisem Briedisem. Stawką był awans do finału prestiżowego turnieju World Boxing Super Series oraz pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.

Andrade jest niepokonany - ma na koncie 27 wygranych, w tym 17 przed czasem.

- Jest wysoki i walczy z pozycji mańkuta, przez co jest bardzo niewygodny. Wyprowadza bardzo celne i skuteczne ciosy na korpus i wciąga rywali na kontratak. Ma jednak bardzo dużo mankamentów, które będziemy chcieli wykorzystać - mówił Sulęcki (28 zwycięstw i jedna porażka).

Na piątek zaplanowana jest ceremonia ważenia, a walka odbędzie się w Providence z soboty na niedzielę w nocy czasu polskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama