Reklama

Reklama

Sławni bokserzy usunięci z rankingu WBC z powodów dopingowych

Federacja WBC przywiązuje dużą uwagę do walki z dopingiem, a sztandarowym projektem jest Clean Boxing Programme przy współpracy z organizacją VADA. Kto nie podejmie się tego projektu, nie ma co liczyć na walki mistrzowskie, o czym właśnie przekonało się kilku znanych pięściarzy.

Władze World Boxing Council opublikowały listę zawodników, którzy nie wypełnili swoich zobowiązań, więc zostają usunięci z rankingu. Przypomnijmy, że Clean Boxing Programme to potencjalne całoroczne wyrywkowe badania, podawanie swojej lokalizacji itd. Musi się mu poddać każdy zawodnik z prawami pretendenta, czyli z czołowej piętnastki każdej kategorii.

Ze swoich obowiązków nie wywiązali się: Conor Benn, Mario Barrios, Mauricio Lara, Lee McGregor oraz mistrz Europy tak interesującej dla nas wagi junior ciężkiej, Chris Billam-Smith. Każdy z nich został usunięty z rankingu, lecz jeśli w ciągu miesiąca zapisze się do programu, powróci na listy pretendentów.

Reklama

Polscy pięściarze w czołówce rankingów WBC

Przypominamy Wam grupę polskich bokserów z prawami pretendenta WBC, którzy muszą być częścią Clean Boxing Programme - Łukasz Różański (14-0, 13 KO), Artur Szpilka (24-5, 16 KO), Mateusz Masternak (46-5, 31 KO), Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO) i Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy