Reklama

Reklama

Shane Mosley znokautował Ricarda Mayorgę w walce dwóch "dziadków"

​Tak jak siedem lat temu, również teraz Shane Mosley (48-9-1, 40 KO) okazał się lepszy od Ricardo Mayorgi (31-9-1, 25 KO), wygrywając przez nokaut w starciu, które odbyło się kalifornijskim Inglewood. O dziwo walka dwóch "dziadków" okazała się całkiem interesująca.

Od początku sporą przewagę zyskał wciąż szybki niczym błyskawica 43-letni Amerykanin. W drugiej rundzie dwukrotnie huknął potwornym prawym sierpowym na szczękę i chyba tylko "El Matador" wie, jakim cudem ustał te bomby. 41-letni pięściarz z Nikaragui nieustannie prowokował "Słodkiego". Robił to na tyle skutecznie, że ten wściekł się w połowie trzeciego starcia i wdał się w brudną walkę i wymiany cios za cios, co było wodą na młyn dla Ricarda, który trafił nawet kilka razy.

Shane wrócił do boksowania, zamiast bicia się, w czwartej odsłonie, gdy zaczął szachować przeciwnika lewym prostym. W piątej miał już drogę otwartą. Podmęczony Mayorga przyjął cztery piekielne sierpy - po dwa z jednej i drugiej ręki. Był na skraju nokautu, lecz wciąż stał. Po gongu wracał już jednak zrezygnowany i mocno potłuczony, co doprowadziło jego partnerkę życiową do prawdziwej histerii na trybunach.

Reklama

Mosley od startu szóstej rundy podążał za przeciwnikiem niczym łowca za zwierzyną. Po kilku kolejnych bombach na górę, które nie przyniosły spodziewanego efektu, dawny czempion trzech kategorii wystrzelił lewym hakiem na korpus, idealnie na wątrobę. Raz jeszcze okazało się, że Mayorgę łatwiej znokautować właśnie w ten sposób. Ricardo z grymasem bólu przyklęknął i dał się wyliczyć do dziesięciu.

Dowiedz się więcej na temat: Shane Mosley | Ricardo Mayorga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje