Reklama

Reklama

Rywal Pacquiao domaga się przełożenia jego walki

Filipiński socjolog Walden Bello, jeden z rywali Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO) w walce o urząd senatora, zwrócił się do komisji wyborczej z wnioskiem o uniemożliwienie bokserowi walki z Timothym Bradleyem (33-1-1, 13 KO) w wyznaczonym terminie.

Pojedynek ma się odbyć 9 kwietnia w Las Vegas, równo miesiąc przed wyborami na Filipinach.

Bello tłumaczy, iż prawo gwarantuje wszystkim kandydatom równy dostęp do mediów. Zostałoby ono naruszone, gdyby bokser wyszedł podczas kampanii na ring, zyskując mnóstwo dodatkowego czasu antenowego i możliwość przekonania do siebie wyborców w licznych wywiadach promujących pojedynek.

Bello stwierdził, że jeżeli komisja przyzna mu rację, a Pacquiao nie odwoła swojej walki, może zostać wykluczony z wyborów.

Zaproponował, aby 37-latek przełożył pojedynek na dowolny termin po 9 maja.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama