Reklama

Reklama

Rywal "Diablo" Włodarczyka trenował jak Rocky Balboa

W sobotni wieczór podczas Wojak Boxing Night w Łodzi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk powalczy z Giacobbe Fragomenim o prestiżowy pas WBC wagi cruiser. Włoski rywal naszego pięściarza przyznał, że do walki trenował jak...Rocky.

Fragomeni we wtorek spotkał się z polskimi dziennikarzami na konferencji prasowej i pokazowym treningu. Włoch tryskał dobrym humorem i przyznał, że jest w świetnej formie przed sobotnim bojem o mistrzostwo świata organizacji WBC.

- Przygotowania do walki przebiegły zgodnie z planem, wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Jeżeli oglądaliście film "Rocky", to tak to właśnie wyglądało - śmiał się blisko 41- letni Fragomeni, który na zawodowym ringu wygrał 26 z 29 stoczonych walk.

- Kłód drewna może nie przerzucałem, ale biegałem dużo po górach, w śniegu, w chłodniejszym klimacie, bo chciałem się trochę zaadoptować do warunków panujących w Polsce - dodał włoski pięściarz, który w Łodzi będzie chciał odzyskać pas WBC, który stracił w niedawnej konfrontacji z Zsoltem Erdeiem. Wcześniej zachował tytuł remisując z "Diablo" Włodarczykiem.

Reklama

- W pierwszej walce z Krzysztofem stworzyliśmy świetne widowisko, ale mam nadzieję, że tym razem stworzymy jeszcze lepsze - zadeklarował Fragomeni, który po blisko rocznej przerwie ponownie stanie do walki z Włodarczykiem.

Włoch liczy, że tym razem poradzi sobie z "Diablo", mimo że to Polak będzie gospodarzem gali. W powrocie na szczyt ma mu pomóc zmiana szkoleniowca. Patrizio Olivę zastąpił w jego narożniku Maurice Zennoni. - Z trenerem jest jak z narzeczoną, jeśli kończy się miłość, przychodzi czas na zmianę. Tak było teraz - skomentował całą sytuację Fragomeni.

Walka Włodarczyka z Fragomenim będzie głównym wydarzeniem sobotniej Wojak Boxing Night. Ponadto na ringu w łódzkiej Arenie pojawią się między innymi Andrzej Wawrzyk, Tomasz Hutkowski, Damian Jonak i Krzysztof Cieślak.

Zobacz również

Ostatnie szlify "Diablo" przed walką o pas WBC

Giacobbe Fragomeni - poznaj rywala Krzysztofa Włodarczyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje