Reklama

Reklama

Rywal Adamka zwijał się z bólu

Tomasz Adamek pokonał Gary'ego Gomeza w walce w kategorii junior ciężkiej, która odbyła się na gali bokserskiej w Chicago. Po szóstej rundzie Amerykanin zrezygnował z kontynuowania pojedynku, tłumacząc się kontuzją ręki.

Adamek odniósł 35. zwycięstwo w zawodowej karierze pięściarskiej (dotychczas raz przegrał). Kolejnym jego przeciwnikiem będzie Steve Cunningham, a stawką należący do zawodnika z USA pas mistrza świata organizacji IBF. Do tej potyczki dojdzie prawdopodobnie na przełomie września i października.

Polski bokser był zdecydowanym faworytem piątkowej walki z Gomezem. Od pierwszej rundy Adamek miał wyraźną przewagę, a najważniejszymi jego atutami były szybkość i dobra praca nóg. Podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka, mimo że walczył w defensywie, wyprowadzał sporo ciosów, nie tylko lewych prostych, ale i kombinacje. Poza tym nie wdawał się w niepotrzebne wymiany, umiejętnie schodził z linii uderzenia.

Reklama

Niższy o około dziesięć centymetrów Gomez (Adamek mierzy 187 cm) nie miał zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Polakiem, praktycznie ograniczał się do przyjmowania ciosów. Przewaga umiejętności była cały czas po stronie byłego czempiona wagi półciężkiej federacji WBC.

Po zakończeniu szóstej rundy (walka zakontraktowana na dziesięć) Gomez zwijał się z bólu w swym narożniku. Jego sekundanci twierdzili, że ma złamaną rękę, więc o dalszym boksowaniu nie było mowy. To jego dziesiąta przegrana, ale pierwsza przed czasem (w dorobku ma też 18 zwycięstw i remis).

Adamek pokazał, że w takiej formie jest w stanie wygrać z Cunninghamem i odebrać mu pas IBF, należący wcześniej do Krzysztofa Włodarczyka.

W ringu w Chicago zaprezentowali się też inni polscy bokserzy (rywalami byli Amerykanie) - wygrane przed czasem zanotowali Mariusz Wach (w wadze ciężkiej z Ericem Boose'm) i Piotr Wilczewski (w junior półciężkiej z Thomasem Reidem), natomiast Andrzej Fonfara (kat. średnia) przegrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Derrickiem Findleyem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL