Reklama

Reklama

Ruiz junior-Joshua. Obaj bokserzy podpisali umowy na walkę w Arabii Saudyjskiej

Promotor Eddie Hearn powiedział, że Andy Ruiz junior podpisał umowę na rewanżową walkę z Anthonym Joshuą o mistrzostwo świata wagi ciężkiej w Arabii Saudyjskiej, pomimo spekulacji, że Meksykanin nie jest przekonany do tej potyczki.

"Obaj bokserzy podpisali kontrakty na tę walkę. Odpowiednie ciała zostały poinformowane" - powiedział Hearn, który jest promotorem Brytyjczyka Joshuy.

Podczas konferencji prasowej w Londynie, na której nie był obecny ani Ruiz, ani Joshua, Hearn stwierdził, że rewanż odbędzie na stadionie w Ad-Dirijja, na przedmieściach Rijadu, 7 grudnia.

Ruiz znokautował Joshuę 1 czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden, odbierając mu pasy WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej.

MSG i stadion w Cardiff były wymieniane jako ewentualne miejsca rewanżowej potyczki, ale Ruiz nie chciał walczyć w Wielkiej Brytanii, a Hearn odrzucił możliwość starcia w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Dlatego Arabia Saudyjska wydaje się kompromisem, ale traktowanie przez ten kraj praw człowieka spowodowało krytykę takiego wyboru.

"Mieliśmy zapytania z Arabii Saudyjskiej, Abu Zabi, Dubaju czy Kataru. Chcieliśmy pójść tam, gdzie jest wizja dla takiego sportu jak boks. Wiedzieliśmy, że Arabia Saudyjska stawia sprawę poważnie i inwestuje w sport. Musimy zdać sobie sprawę, że jest inny świat poza Cardiff czy Madison Square Garden. Mamy obowiązek rozwijać ten sport w nowych obszarach i regionach" - mówił Hearn.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje