Reklama

Reklama

Roy Jones Junior stoczył nielegalną walkę

Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman potępił piątkową galę w Krasnodarze, na której 45-letni Roy Jones Jr (59-8, 42 KO) znokautował w pierwszej rundzie anonimowego Egipcjanina Hany Atiyo (14-3, 10 KO).

Jak się okazuje, pojedynek odbył się pomimo braku zgody bokserskich federacji w Rosji i Egipcie, co oznacza, że był nielegalny.

- Chcę, aby to było dla wszystkich jasne - WBC w żaden sposób nie uczestniczyło w tym haniebnym wydarzeniu. Zamierzamy zająć się tym problemem i poczynić starania, aby więcej nie dochodziło do tak straszliwych praktyk - oznajmił Sulaiman.

Jones Jr boksował w Rosji po raz drugi na przestrzeni dwunastu miesięcy. Ma nadzieję, że bynajmniej nie był to jego ostatni występ w tym kraju - 45-latek chce walk z rosyjskimi mistrzami świata, Grigorijem Drozdem i Denisem Lebiediewem.

Reklama

Roy Jones Jr to legenda zawodowego boksu, były mistrz świata w kategorii średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej (WBA). Do kolekcji - jak sam podkreśla - brakuje mu tylko pasa w wadze junior ciężkiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje