Reklama

Reklama

Roy Jones Jr. chce zostać obywatelem Rosji

Legendarny amerykański pięściarz Roy Jones Jr. spotkał się na Krymie z Władimirem Putinem. Po spotkaniu z prezydentem Rosji, bokser zadeklarował, że chciałby przyjąć obywatelstwo tego kraju. Roy Jones Jr. znajduje się na liście potencjalnych rywali polskiego mistrza świata wagi junior ciężkiej - Krzysztofa Głowackiego.

"Kocham społeczeństwo rosyjskie, a ono kocha mnie" - powiedział w czwartek w Jałcie 46-letni były czempion i zaznaczył, że choć chciałby posiadać rosyjski paszport to nie zamierza zrezygnować z obywatelstwa amerykańskiego.

Jak dodał, chciałby pomóc w relacjach między USA i Rosją w czasach, gdy utrudnia je konflikt na Ukrainie.

Do spotkania Jonesa z Putinem doszło w tym tygodniu w Symferopolu, na należącym do Ukrainy Półwyspie Krymskim, który w ubiegłym roku został zaanektowany przez rosyjskie władze.

Reklama

Przez niektórych ekspertów Jones w trakcie kariery uznawany był za najlepszego zawodowego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, inni widzą w nim w ogóle najlepszego w historii zawodowego boksu. Był mistrzem świata aż czterech kategorii wagowych: średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje