Reklama

Reklama

Rosjanin Maksim Dadaszew zmarł po walce. Bokser otrzymał 260 ciosów

Rosyjskie media, a za nimi także agencje informacyjne z innych krajów, podały tragiczne wieści na temat Maksima Dadaszewa. 28-letni bokser zmarł po walce z Subrielem Matiasem. Rosjanin w ringu przyjął 260 ciosów. Informacje o śmierci boksera potwierdziła także rosyjska federacja.

Piątkowa walka Dadaszewa z Matiasem okazała się tragiczna w skutkach. Rosyjski bokser wskutek licznych urazów głowy przeszedł skomplikowaną operację, ale nie odzyskał przytomności. Jak poinformowała agencja TASS,  28-latek we wtorek zmarł. Później informacje te potwierdziła rosyjska federacja.

W trakcie walki w amerykańskim Maryland Rosjanin przyjął aż 260 ciosów. Według relacji z pojedynku trener Dadaszewa już od 6. rundy namawiał swojego podopiecznego do poddania walki. Ta zakończyła się jednak dopiero po 11. rundzie, gdy trener osobiście rzucił ręcznik na ring, a Dadaszew nie potrafił ustać na nogach podczas ogłoszenia werdyktu.

Reklama

Kilka minut po zakończeniu walki bokser upadł na ziemię i zaczął wymiotować. Natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze przeprowadzili operację, w czasie której usunęli krwiak z mózgu Rosjanina. Niezbędne było także wycięcie kawałka czaszki boksera.

Dla 28-letniego Dadaszewa była to pierwsza porażka w 14. walce w zawodowym boksie.

Rosyjska federacja bokserska wyraziła ubolewanie z powodu tej tragedii. Sekretarz generalny organizacji zapowiedział też dożywotnie wsparcie finansowe dla rodziny boksera.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy