Reklama

Reklama

Rewolucja w grupie Szpilki i Włodarczyka. Zmiany będą potężne!

Wielkie zmiany zajdą w największej w naszym kraju grupie boksu zawodowego Sferis KnockOut Promotions. Gruntowne przemodelowanie obowiązującego od wielu lat modelu biznesowego właśnie ogłosił jeden z współwłaścicieli "stajni" Andrzej Wasilewski.

Wasilewski nie mówi o tym otwarcie, ale można przypuszczać, że coraz częstsze wojenki z zawodnikami na forum publicznym, ochłodzenie relacji ze "świeżym" w branży promotorskiej Mateuszem Borkiem, gorsze stosunki z telewizją Polsat, czy wreszcie brak "konia pociągowego" po tym, jak do drugiej ligi spadł Artur Szpilka, wymusiły radykalną zmianę prowadzenia grupy z siedzibą w Warszawie.

"To nie będzie ewolucja, a rewolucja. Zmiany w grupie muszą nastąpić" - stwierdził bez ogródek Wasilewski w rozmowie z należącym do siebie portalem ringpolska.pl.

Reklama

"Musimy teraz mniej myśleć emocjami, a więcej rachunkiem biznesowym" - dodał współwłaściciel grupy.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim część zawodników będzie musiało znaleźć dla siebie nową przystań.

"Rynek bokserski i telewizyjny bardzo się zmienia i mimo że próbowałem ten trend powstrzymać, to z rynkiem walczyć się nie da. Musimy przemodelować naszą współpracę, pewnie niektórym zawodnikom będzie bardzo przykro, ale nic na to nie poradzimy. Ja mam osobistą sympatię do zawodników, szanuję ich ciężką pracę, ale na końcu trzeba jednak płacić wszystkie rachunki" - uzasadnił Wasilewski.

Rozstanie dotknie przede wszystkim zawodników, którzy w opinii Wasilewskiego krzyczą najgłośniej. "Jeśli są tacy głośni, to myślę, że trzeba im dać szansę sprawdzenia, czy u przysłowiowego sąsiada trawa lepiej rośnie. Takich zawodników będziemy puszczać, bo taka sytuacja nie ma większego sensu" - odparł promotor.

Z wywiadu dowiadujemy się, że Wasilewski nie ma już wielkich nadziei związanych z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem, ma żal do Macieja Sulęckiego o zatajenie kontuzji, dopiero spotka się z Arturem Szpilką, a walka Krzysztofa Głowackiego w Rydze jeszcze nie została potwierdzona.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy