Reklama

Reklama

Ranking WBC: Andrzej Fonfara najwyżej

Federacja WBC uaktualniła swój ranking za lipiec, a na tej liście znalazło się sporo nazwisk polskich bokserów. Niektórzy zanotowali spadek, inni awansowali, ale o wszystkim poniżej.

W wadze ciężkiej na czternastym miejscu umieszczono Tomka Adamka (49-3, 29 KO), zaś na dziewiętnastym Artura Szpilkę (16-1, 12 KO), który wciąż ma nadzieję, że to właśnie on 8 listopada w Krakowie skrzyżuje rękawice z "Góralem" z Gilowic.

Chętny jednak jest również nieaktywny od ponad półtora roku Mariusz Wach, ale jego w tym zestawieniu nie ma. Czwartą dziesiątkę otwiera dochodzący do siebie po wypadku samochodowym Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO).

W kategorii cruiser, gdzie na tronie od dawna zasiada Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO), siedemnasty jest Krzysztof Głowacki (22-0, 14 KO), dwudziesty drugi Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO), a dwudziesty ósmy Łukasz Janik (27-2, 14 KO).

Reklama

W dywizji półciężkiej piątą lokatę utrzymał Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO), który pod koniec maja o mały włos nie sprawił sensacji w walce mistrzowskiej z Adonisem Stevensonem.

W wadze super średniej minimalny spadek na dwudzieste dziewiąte miejsce zanotował Przemysław Opalach (15-2, 13 KO). Z kolei w średniej mały awans stał się udziałem trzydziestego piątego obecnie Przemka Majewskiego (21-3, 13 KO).

Dwunasty w kategorii junior średniej pozostaje Damian Jonak (37-0-1, 21 KO), a ostatnim naszym przedstawicielem na liście pretendentów WBC jest trzydziesty dziewiąty w limicie dywizji piórkowej Kamil Łaszczyk (17-0, 7 KO).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje