Reklama

Reklama

Promotor Tysona Fury’ego wygrał przetarg. Ogromne pieniądze!

​Ceny kosmiczne! Frank Warren, współpromotor Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO), wygrał przetarg na walkę mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC z obowiązkowym pretendentem, Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO)!

W tego typu przetargach wszystkie strony przekazują koperty ze swoją ofertą, wszystkie one są otwierane jednocześnie, a ten, kto zaoferuje najwięcej, zyskuje prawa organizatora. 

Promotor Tysona Fury'ego "rozbija bank"!

Oczywiście tak się dzieje tylko przy obowiązkowych obronach. W dodatku strony najczęściej dogadują się między sobą, omijając przetarg, ale tym razem Warren i Eddie Hearn nie byli w stanie znaleźć wspólnego mianownika. Tak oto Warren, przy współpracy z Bobem Arumem, podają datę oraz lokalizację walki.

Hearn - promotor Whyte'a i Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO), zaproponował kwotę 32 milionów dolarów. Ale Warren zapisał w kopercie kwotę aż 41 milionów dolarów!

Reklama

Wcześniej władze federacji WBC zarządziły, że podział pieniędzy z przetargu odbędzie się w stosunku 80% do 20% na korzyść pełnoprawnego mistrza, w tym wypadku "Króla Cyganów". To oznacza, że Fury zarobi za ten pojedynek aż 32,8 miliona dolarów! Whyte też nie ma co narzekać, bo na jego konto wpłynie 8,2 miliona "zielonych".

Konkretnej daty nie ma, jednak Warren już zapowiedział, że walka Fury vs Whyte odbędzie się w kwietniu na wielkim stadionie Principality Stadium w Cardiff w Walii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy