Reklama

Reklama

Promotor Fury'ego: Rewanż z Wilderem na przełomie kwietnia i maja

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) deklaruje, że przed rewanżem z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) chętnie stoczy walkę z kimś innym, ale jego promotor Frank Warren negocjuje drugie starcie z mistrzem WBC wagi ciężkiej już na wiosnę.

Władze World Boxing Council zarządziły obowiązkowy rewanż i dały obu obozom czas na rozmowy do 5 lutego. Potem może odbyć się przetarg na organizację pojedynku rewanżowego. Pieniądze z tego przetargu byłyby dzielone w stosunku 60 do 40 na korzyść championa. Pojawia się już nawet konkretna data ewentualnego rewanżu - 27 kwietnia.

- W tej chwili negocjujemy drugą walkę i spodziewam się, że dogadamy się do czasu jaki wyznaczyła nam federacja. Chcielibyśmy doprowadzić do pojedynku w Wielkiej Brytanii, lecz do tanga trzeba dwojga, a największe pieniądze leżą jednak w Ameryce. W grę wchodzi ostatnia sobota kwietnia, ale do rewanżu mogłoby dojść również w maju - powiedział Warren.

Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku na początku grudnia pomimo dwóch nokdaunów pretendenta sędziowie orzekli po dwunastu rundach remis. Tak oto pas pozostał przy Wilderze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje