Reklama

Reklama

Problem przed walką Mayweathera z Pacquiao

Na kilkadziesiąt godzin przed walką stulecia pojawił się problem z rękawicami. Trener Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) Freddie Roach oskarża obóz Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) o to, że nie udostępnił do sprawdzenia Grantów, w których Amerykanin będzie boksować w nocy z soboty na niedzielę.

Roach przekazał już komisji w Nevadzie rękawice Cleto Reyes, które założy jego podopieczny.

Reklama

Wskazana para została zaakceptowana, jednak wciąż nie zapadła decyzja co do rękawic Mayweathera, bo zwyczajnie ich nie ma.

Roachowi zależy, aby sprawą się zająć, gdyż rękawice Amerykanina są ręcznie robione, co zwiększa ryzyko, że ktoś może przy nich manipulować.

- Chcę mieć po prostu pewność, że mają one odpowiednią wagę i wszystko odbywa się fair. Chcę wiedzieć, z czego zostały zrobione - mówi.

Obóz Mayweathera twierdzi tymczasem, że problem nie istnieje, a zachowanie Roacha wynika z desperacji.

- On jest przestraszony. Rękawice nie są problemem, bo jak Manny chce, to może założyć dokładnie takie same. Freddie ciągle wygadywał, że to my się boimy Manny'ego. Teraz cała prawda wychodzi na jaw. To nie będzie nawet wyrównana walka. Uwierzcie mi, już wygraliśmy ten pojedynek - stwierdził ojciec i trener 38-latka, Floyd Mayweather Sr.

Transmisję z walki stulecia przeprowadzą TVP1 i TVP Sport. Początek przekazu w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę o 2:45. Walka wieczoru rozpocznie się nie wcześniej niż o 4:45.

Dowiedz się więcej na temat: Manny Pacquiao | boks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama