Reklama

Reklama

Pożegnalna walka Gołoty odbędzie się w Polsce?

Na ten powrót wielu kibiców boksu czeka od bardzo dawna. Najbardziej rozpoznawalny i zasłużony dla rozwoju polskiego boksu na świecie pięściarz wagi ciężkiej Andrzej Gołota (41-8-1, 33 KO) najprawdopodobniej będzie chciał powrócić na ring jeszcze w tym roku, poinformował Boxingnews.pl.

Z informacji, do których dotarł ten portal wynika, że Gołota kuszony jest przez jednego z promotorów stoczeniem pożegnalnej walki w Polsce, która miałaby odbyć się pod koniec obecnego roku. Według osoby blisko związanej z polskim ciężkim, popularny Andrew powoli wraca do treningów i myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Niewykluczone, że niebawem znów wróci pod skrzydła Sama Colonny.

Gołota to pięściarz, którego zawsze ciągnie na treningową salę, a bez ringu przez dłuższy okres nie jest on w stanie wytrzymać. Na dzisiaj wydaje się, że decydujące zdanie o powrocie Andrzeja Gołoty na ring będzie miała pełniąca obowiązki menadżera żona pięściarza. W jednym z ostatnich wywiadów jaki Gołota udzielił zaprzyjaźnionemu z nami portalowi z Chicago polski pięściarz stwierdził, że nie wyklucza powrotu na zawodowy ring.

Reklama

Ostatnią walkę Gołota stoczył w październiku 2009 roku. Mieszkający na stałe w Chicago pięściarz przegrał wtedy z wchodzącym do wagi ciężkiej Tomaszem Adamkiem. Z pewnością popularny Andrew nie w taki sposób chciałby pożegnać się z kibicami w Polsce, których przez lata budził ze snu o 5 nad ranem polskiego czasu wychodząc do ringu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne