Reklama

Reklama

Powietkin lub Hammer rywalem Joshuy?

Promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) stwierdził, że zwycięzca zbliżającej się walki pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (32-1, 23 KO) a Christianem Hammerem (22-4, 12 KO) może zostać obowiązkowym pretendentem do tytułu WBA Super, który znajduje się w posiadaniu Joshuy.

W nowym rankingu World Boxing Association Powietkin jest sklasyfikowany na drugiej pozycji, a Hammer na trzeciej. Pierwszy jest Fres Oquendo (37-8, 24 KO), który został już wyznaczony na rywala dla Manuela Charra (31-4, 17 KO), regularnego mistrza WBA.

- Będę rozmawiać z Gilberto Mendozą (prezydentem WBA - red.), który w grudniu może przylecieć do Wielkiej Brytanii. Pretendentem miał być Luis Ortiz, ale został zawieszony, więc będzie to ktoś inny - powiedział promotor Joshuy, Eddie Hearn.

- Charr zdobył tytuł regularny, jednak nie zrobią z niego obowiązkowego pretendenta. Powietkin walczy z Hammerem, a to właśnie może być ostateczny eliminator do walki z Joshuą. Rozmawialiśmy już o walce Joshua-Powietkin. Mamy bardzo dobre stosunki ze stajnią Mir Boksa, które promuje Powietkina. Są teraz w takim położeniu, że mogą walczyć w eliminatorze do tytułu WBA bądź WBO, muszą więc podjąć decyzję - oznajmił Hearn.

Reklama

Wspomniana federacja WBO już wcześniej usankcjonowała pojedynek Powietkin - Hammer jako walkę eliminacyjną do swojego pasa. Dzierży go Nowozelandczyk Joseph Parker (24-0, 18 KO), z którym Joshua być może zmierzy się w marcu lub kwietniu.

Do konfrontacji Powietkina z Hammerem dojdzie 15 grudnia w Jekaterynburgu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy