Reklama

Reklama

Polska - Rosja 12:6 w towarzyskim meczu bokserskim

Polska wygrała z Rosją 12:6 w towarzyskim meczu rozegranym w Gliwicach w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Był to rewanż za ubiegłoroczne spotkanie w Kielcach przegrane przez "Biało-Czerwonych" 4:14.

W wadze 91 kg były zawodowy mistrz Europy Mateusz Masternak, wracający na amatorski ring, wygrał jednogłośnie z Wadimem Wierszyninem.

Publiczność zgromadzoną w małej hali Areny Gliwice "rozgrzali" zawodnicy w wadze 75 kg. Mateusz Goiński padł na deski w pierwszej rundzie, ale w trzeciej niesiony dopingiem ruszył do odrabiania strat w pojedynku z Muradem Ramazanowem. Nie zdołał jednak odwrócić losów walki, którą przegrał 1:2.

Potem w tej samej wadze  bokserską "wojnę" w ringu stoczyli Daniel Adamiec z Andriej Jegorowem. Obaj kończyli walkę krwawiąc, wygrał jednogłośnie Polak.

Reklama

W kończącej imprezę widowiskowej walce wieczoru (63 kg) przekonujące zwycięstwo odniósł Damian Durkacz, który bezdyskusyjnie zdominował Aleksandra Pierłatowa.

Wyniki walk:

52 kg - Maciej Jóźwik - Magomedow Gasan 1:2

57 kg - Radomir Obruśniak - Grigorij Lalajan 2:1

69 kg - Marcin Latocha - Denis Szewczuk 0:3

75 kg - Mateusz Goiński - Murad Ramazanow 1:2

75 kg - Daniel Adamiec - Andriej Jegorow 3:0

91 kg - Mateusz Masternak - Wadim Wierszynin 3:0

+91 kg - Aleksander Stawirej - Andriej Stockij 3:0

63 kg - Mateusz Polski - Tigran Uzljan 3:0

63 kg - Damian Durkacz - Aleksander Pierłatow 3:0

Autor: Piotr Girczys

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy