Reklama

Reklama

Polsat wraca do Gołoty

Telewizja Polsat wznowiła negocjacje z Donem Kingiem, promotorem Andrzeja Gołoty, w sprawie pokazania walki Polaka z Johnem Ruizem o pas mistrza świata federacji WBA.

Kilka dni temu wydawało się, że tego pojedynku, który 13 listopada odbędzie w nowojorskiej Madison Square Garden, nie pokaże żadna telewizja w Polsce.

Szło oczywiście o pieniądze. Don King żądał bowiem 200 tys. dolarów za prawa do transmisji, a żadna rodzima stacja nie chciała takiej sumy wyłożyć. Teraz Polsat nieznacznie podwyższył swoją ofertę. "Walka nie jest warta więcej niż 110 tysięcy. Tyle można zarobić na reklamach i tyle możemy dać" - powiedziała w "Życiu Warszawy" jedna z wysoko postawionych osób w Polsacie. Trochę więcej jest w stanie zapłacić konkurencyjny TVN. "Nasza propozycja zawsze będzie o oczko wyższa" - dodał anonimowo jeden z przedstawicieli tej stacji.

Reklama

Wznowienie negocjacji nie oznacza jednak, że walka Gołoty z Ruizem będzie do oglądania w Polsce. Wszystko zależy od decyzji Kinga czy zmniejszyć swoje żądania finansowe i jest nadzieja, że tak się stanie. "Walka trafi do stacji, która da więcej. Sądzę, że w okolicach 130-140 tysięcy dolarów" - stwierdził pracownik Polsatu.

Dowiedz się więcej na temat: telewizja | wraca | Polsat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje