Reklama

Reklama

Polsat Boxing Night. Oficjalne ważenie przed walką Adamek - Saleta

Już w sobotę odbędzie się gala Polsat Boxing Night IV w łódzkiej Atlas Arenie. W piątek pięściarze stanęli na wadze, ale też twarzą w twarz. W pierwszym starciu lepszy okazał się Saleta.


Pierwsze starcie dla Salety. W piątek doświadczony pięściarz wniósł na wagę 111 kg, a jego młodszy rywal 101,2 kg. Obaj bokserzy byli w dobrych humorach przed sobotnią walką wieczoru w łódzkiej Atlas Arenie.

- Teraz zostaje już tylko wisienka na torcie, czyli sama walka - stwierdził przed kamerą Polsatu Saleta.

- Sport to showbiznes. Na całym świecie płaci się za nazwiska. Nieważne, kto ile ma lat. Chcę wygrać tę walkę, ale nie mam wątpliwości, że Tomek myśli tak samo - dodaje Saleta.

- W wadze ciężkiej kilogram czy dwa różnicy nic nie znaczą. O ile nie jesteś otyły. To moja naturalna waga i jestem zadowolony - odpowiedział z kolei Adamek.

Największe emocje towarzyszą oczywiście temu starciu. Adamek zapowiada, że jeśli zaprezentuje się dobrze, nie zakończy jeszcze kariery. Saleta natomiast sobotnią walkę traktuje jako ciekawe sportowe wyzwanie.

Dużo szumu jest też przed walką pań. Ewa Brodnicka i Ewa Piątkowska otwarcie przyznają, że za sobą nie przepadają. Ciekawym pojedynkiem będzie też starcie Marcina Rekowskiego z Nagy'm Aguilerą. Amerykanin trzy lata temu przegrał w USA z Tomaszem Adamkiem, a teraz chce zemścić się na innym Polaku.

Podczas sobotniej ceremonii jako pierwsi na wadze stanęli Tomasz Gargula i Maciej Miszkiń. Bokser z Nowego Sącza był nieznacznie lżejszy od rywala, ale obaj zmieścili się w limicie. Podobnie jak kolejni pięściarze - Patrick Mendy i Kamil Szeremeta.

Spodziewano się, że przy spojrzeniu twarzą w twarz Brodnickiej z Piątkowską, może dojść do małych przepychanek. Obie panie zachowały jednak spokój na wadze. Prawdopodobnie wszystko co najgroźniejsze, zostawią na sobotnią galę.

Reklama

Później kolejno na wagę stawali: Shawn Cox, Michał Cieślak, Pedro Otas, Dariusz Sęk, Nagy Aguilera i Marcin Rekowski.

Wreszcie pojawili się główni bohaterowie Polsat Boxing Night IV. Więcej na wagę wniósł Saleta, a Adamek był od niego lżejszy prawie o 10 kg. Chwilę potem pięściarze spojrzeli sobie twarzą w twarz. Uśmiechem zakończyli tę część ceremonii i "przybili piątki".

Początek gali w sobotę o godz. 18.30. Wciąż dostępne są bilety, a przed telewizorem będzie można obejrzeć to wydarzenie w systemie PPV.

Program walk gali Polsat Boxing Night w Atlas Arenie i wyniki ważenia:

Maciej Miszkiń (76,8 kg) - Tomasz Gargula (76,7 kg); waga super średnia, 8 rund

Kamil Szeremeta (73,2 kg) - Patrick Mendy (73,3 kg); waga umowna 73,5 kg, 8 rund

Ewa Piątkowska (62,3 kg) - Ewa Brodnicka (62,5 kg); waga super lekka, 8 rund

Michał Cieślak (90,8 kg) - Shawn Cox (90,8 kg); waga junior ciężka, 8 rund

Dariusz Sęk (79,4 kg) - Pedro Otas (78,5 kg); waga półciężka, 10 rund

Marcin Rekowski (109 kg) - Nagy Aguilera (109,6 kg); waga ciężka, 10 rund

Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (101,2 kg) - Przemysław Saleta (111 kg); waga ciężka, 10 rund.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | Przemysław Saleta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje