Reklama

Reklama

Polsat Boxing Night 10. Briefing prasowy i ważenie przed galą

Dzień przed głównymi wydarzeniami gali Polsat Boxing Night 10, w czwartek 13 maja, odbędzie się briefing prasowy nowej grupy promotorskiej Polsat Boxing Promotions oraz ceremonia ważenia. Transmisja TV oraz Stream online obu wydarzeń w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl oraz na IPLA.tv.

Gala Polsat Boxing Night 10 dostarczy niesamowitych emocji wszystkim sympatykom pięściarstwa na najwyższym poziomie. W walce wieczoru drugi raz z rzędu zobaczymy Michała Cieślaka, który zgłasza aspiracje, by sięgnąć w końcu po upragniony mistrzowski pas kategorii cruiser. Walka z Jurijem Kaszinskim będzie eliminatorem do mistrzowskiego pojedynku w federacji IBF. Rosjanin dysponuje imponującym rekordem (20-1, 18 KO), więc Polak będzie musiał zaprezentować swój najlepszy boks, by potwierdzić dominację w ringu Polsat Boxing Night.

Oprócz tego zobaczymy również pierwszą polską mistrzynię świata Ewę Piątkowską. Na szczycie kategorii półśredniej federacji WBC zawodniczka zasiadła dość dawno, bo 3 lata temu, więc walka z Kenijką Judy Waguthii będzie dla niej świetną okazją, by przypomnieć o sobie i udowodnić, jak dużym potencjałem dysponuje. Rywalka także 3 lata temu biła się o pas kategorii super lekkiej i to z kapitalną Delfine Persoon, więc pojedynek pań zapowiada się bardzo ciekawie.

Reklama

Próby pomszczenia Łukasza Wierzbickiego podejmie się z kolei Przemysław Runowski, a pojedynek z Louisem Greenem będzie dla niego nie lada sprawdzianem. Pierwszy z wymienionych miał w teorii łatwo pokonać "Medway Maulera" na zorganizowanej w 2019 roku gali w Częstochowie, ale w praktyce został przez niego znokautowany jednym ciosem.

Między linami zobaczymy także efektownie bijącego Roberta Talarka oraz liczącego się w kategorii junior ciężkiej Nikodema Jeżewskiego, a oprócz walk zawodowych swoje umiejętności zaprezentują również pięściarze bijący się na zasadach boksu olimpijskiego. Ostatnie z wymienionych walk mają wpłynąć na rozwój i poprawę kondycji polskiego pięściarstwa.

Karta walk gali Polsat Boxing Night:

Michał Cieślak (20-1, 14 KO) - Jurij Kaszinski (20-1, 18 KO) - eliminator o pas IBF

Robert Talarek (24-13-3, 16 KO) - Łukasz Stanioch (6-0, 1 KO)

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) - Louis Greene (12-2, 7 KO)

Daniel Rutkowski (1-2) - Maksim Hardzeika (9-0, 4 KO)

Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO) - Judy Waguthii (17-9-4, 5 KO)

Nikodem Jeżewski (19-1-1) - Vladimir Reznicek (10-3-2, 4 KO)

Walki boksu olimpijskiego na gali Polsat Boxing Night:

Bartłomiej Rośkowicz - Paweł Sulęcki

Oliwier Zamojski - Dominik Palak

Sebastian Kusz - Kevin Lakatos

Transmisja briefingu prasowego grupy Polsat Boxing Promotions od godziny 17.00 w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i na IPLA.tv. Z kolei transmisja ceremonii ważenia przed galą Polsat Boxing Night 10 od godziny 17.40 na wszystkich wymienionych wyżej platformach.

Gala Polsat Boxing Night będzie transmitowana m.in. w serwisie Ipla.tv oraz na kanale Polsat Sport. Nie możesz tego przegapić! Kliknij tutaj i zagwarantuj sobie dostęp do transmisji na żywo już teraz!

Dowiedz się więcej na temat: Polsat Boxing Night 10 | Michał Cieślak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje