Reklama

Reklama

Paweł Skrzecz: Adamek powinien już wcześniej zakończyć karierę

​Tomasz Adamek przegrał w sobotę przez nokaut z Erikiem Moliną, a po walce poinformował, że kończy karierę. - Tomek powinien dać sobie spokój już wcześniej - komentuje w rozmowie z Interią ceniony trener bokserski Paweł Skrzecz.

W walce wieczoru gali Polsat Boxing Night w Krakowie Tomasz Adamek przegrał z Erikiem Moliną przez nokaut w dziesiątej rundzie. Tuż po zakończeniu pojedynku Polak poinformował, że definitywnie kończy karierę.

- Tomek powinien dać sobie spokój z boksowaniem już wcześniej. Przejście do kategorii ciężkiej to nie był dobry pomysł. Adamek był znakomity w wadze cruiser i żałuję, że nie został w tamtej kategorii, bo mógł być prawdziwym królem tamtej dywizji i zunifikować pasy. Trudno, jego wybór - skomentował w rozmowie z Interią ceniony trener bokserski Paweł Skrzecz.

Reklama

- Adamek był w walce z Moliną trochę uparty. Cały narożnik krzyczał, żeby "Góral" podniósł lewą rękę, a on uparcie trzymał ją na biodrach. Efekt był taki, że dostał potężny cios i skończyło się ciężkim nokautem. Zakończenie kariery to w tym momencie najlepsze rozwiązanie - dodał srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

Skrzecz podkreślił, że duże wrażenie zrobił na nim ostatni występ Michała Cieślaka, który znokautował w czwartej rundzie Francisco Palaciosa.

- Największym wygranym gali Polsat Boxing Night był z pewnością Cieślak. Wygrał przed czasem z wymagającym i doświadczonym rywalem. Sądzę, że to zwycięstwo da mu pozytywnego kopa i będzie takim podmuchem wiatru w żagle. Przed Polakiem ciekawe perspektywy, myślę że kolejne walki będą niezwykle interesujące - powiedział 58-letni obecnie trener.

Autor: Bartosz Barnaś

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy