Reklama

Reklama

Paweł Głażewski będzie walczył o pas mistrza świata

​Zaskakujące wieści dotarły do nas z Niemiec. Jak podaje grupa Sauerland Event w komunikacie prasowym, Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) będzie kolejnym rywalem regularnego mistrza WBA wagi półciężkiej Juergena Braehmera (44-2, 32 KO). Do pojedynku dojdzie 6 grudnia w EWE-Arena w Oldenburgu.

Niemiecki mistrz chwali umiejętności naszego reprezentanta i liczy, że stworzą ciekawe widowisko w Oldenburgu. Będzie to dla niego trzecia obrona tytułu zdobytego w grudniu zeszłego roku.

- Nie mogę doczekać się mojego powrotu między liny i trzeciej obrony tytułu w tym roku. Głażewski to klasowy oponent i jestem przekonany, że damy kibicom dobrą walkę w EWE Arena. Moi ostatni rywale byli dobrzy kondycyjnie lub byli pięściarzami obdarzeni mocnym ciosem. Polak posiada obie te cechy. Mimo, że on ma swoje atuty, ja przewyższam go umiejętnościami. Udowodnię to 6 grudnia - odgraża się Niemiec.

"Głaz" od dłuższego czasu mówił o gotowości podjęcia dużego wyzwania na wyjeździe, a walka z Braehmerem wydaje się wymarzoną opcją. Przypomnijmy, że zawodnik Babilon Promotion od paru tygodni ostro trenuje w rodzinnym Białymstoku, zatem możemy spodziewać się Polaka w świetnej dyspozycji. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za naszego pięściarza!

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Głażewski | Juergen Braehmer | wba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje