Reklama

Reklama

Parker naciska na Joshuę w kwestii unifikacji

Joseph Parker (24-0, 18 KO) coraz mocniej naciska za pomocą mediów na Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO) w sprawie unifikacji trzech pasów wagi ciężkiej. Obozy panujących mistrzów nie mogą dogadać się w sprawie podziału zysków.

Promotor Parkera David Higgins początkowo oczekiwał równego podziału, potem jednak zgodził się zejść do układu 40/60. Nowozelandczycy zgodzili się ostatecznie na podział w stosunku 35/65 na korzyść Joshuy oraz ewentualny rewanż, jeśli angielski król nokautu zostałby poskromiony.

Mimo wszystko Eddie Hearn, promotor AJ-a, wciąż chce powiększyć kawałek tortu na swoją korzyść. A to zaczyna już mocno irytować drużynę mistrza WBO.

- Przynajmniej raz na dekadę wyłaniany jest bezdyskusyjny mistrz świata wagi ciężkiej. Ostatnim królem był Lennox Lewis. Joshua przyrównuje się do Federera, Nadala, ostatnio mówił o Alim i Foremanie, cały czas powtarza, że nie walczy dla pieniędzy, po czym odrzuca ofertę, w myśl której dostałby dwa razy większą wypłatę niż my - powiedział Higgins.

Reklama

- Naprawdę myślicie, że Ali czy Foreman bawiliby się w takie rzeczy? Sam fakt, że godzimy się z nim boksować za 35 proc., pokazuje tylko, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani, ale i pewni siebie. Jeśli Joshua nie zaakceptuje takich warunków, to będzie po prostu żałosny - stwierdził Higgins.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL