Reklama

Reklama

Parker kontra Whyte 28 lipca w Londynie

Były mistrz WBO w wadze ciężkiej Joseph Parker (24-1, 18 KO) zmierzy się 28 lipca z Dillianem Whyte'em (23-1, 17 KO). Pojedynek został już zakontraktowany i oficjalnie potwierdzony przez promotorów i brytyjską telewizję Sky Sports.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że kolejnym rywalem Parkera będzie Bryant Jennings. Whyte miał z kolei zaboksować z Luisem Ortizem bądź Kubratem Pulewem. Skończyło się na tym, że Nowozelandczyk i Anglik skrzyżują rękawice pod koniec przyszłego miesiąca w hali O2 Arena w Londynie.

- Będzie krew, ból i nokaut. To dobry bokser, ale nie pokazał dużej odwagi w walce z Joshuą. Mam nadzieję, że ze mną będzie chciał bardziej zaryzykować i zrobimy dobrą walkę - powiedział Whyte.

- Obaj boksowaliśmy z Joshuą. Jeden z nas na koniec tej walki stał, a drugi leżał. To mówi samo za siebie. Naprawdę cieszę się na ten pojedynek. Dillian ma niewyparzony język i wygaduje śmieszne rzeczy, ale też efektownie boksuje. To będzie znakomita walka - oznajmił z kolei Parker.

Reklama

Nowozelandczyk walczył z Joshuą pod koniec marca. Przegrał wtedy na punkty po dwunastu rundach. Whyte zanotował nad AJ-em zwycięstwo na ringu amatorskim, ale na zawodowstwie w grudniu 2015 roku przegrał z nim w siódmej rundzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne