Reklama

Reklama

Pacquiao zamierza wrócić na zawodowy ring w listopadzie

Manny Pacquiao, uznawany do niedawna za najlepszego boksera świata bez podziału na kategorie wagowe, zamierza wrócić na ring. 24 listopada 34-letni Filipińczyk ma stoczyć walkę w Makau z Amerykaninem Brandonem Riosem - poinformował jego menedżer Bob Arum.

Zdaniem Aruma pięściarz, choć obecnie koncentruje się na działalności politycznej (jest kongresmenem w swoim kraju), to wciąż nie zrezygnował z kariery bokserskiej, choć ta ostatnio nieco straciła na blasku.

Pacquiao ma za sobą 61 walk na zawodowym ringu, z których wygrał 54 (w tym 38 przed czasem). Dwie zremisował, a pięć przegrał, w tym dwie ostatnie. W czerwcu 2012 roku stracił pas mistrza świata organizacji WBO w wadze półśredniej, pokonany przez Amerykanina Timothy'ego Bradleya na punkty po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Reklama

Potem, w grudniu, został w Las Vegas znokautowany przez Meksykanina Juana Manuela Marqueza w walce o specjalnie stworzony pas mistrza organizacji WBO dla najlepszego boksera dekady. Po tym niepowodzeniu, które wywołało wręcz histerię w Filipinach, zapewniał, że nie zamierza kończyć kariery, jednak - jak wynika z doniesień prasowych - zupełnie przerwał treningi.

27-letni Rios ma w dorobku 31 zwycięstw (23 przez nokaut), a także po jednym remisie i porażce. Z Pacquiao ma walczyć w hotelu Venetian w Makau.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy