Reklama

Reklama

Pacquiao, Łomaczenko i inni opuszczają HBO na rzecz ESPN

W cieniu wielkiego pojedynku Mayweather Jr - McGregor miało miejsce inne ważne wydarzenie w świecie boksu. Stajnia Top Rank, jedna z największych grup bokserskich na świecie, poinformowała o rozpoczęciu stałej współpracy z ogólnodostępną w Stanach Zjednoczonych telewizją ESPN.

Obie strony podpisały wieloletni, liczący 75 stron kontrakt na wyłączność. Poza ESPN gale Top Rank będzie pokazywać hiszpańskojęzyczny kanał ESPN Deportes, zobaczyć je będzie można także na aplikacji ESPN App. 

Niewykluczone, że te najciekawsze transmitować będzie ABC, który wchodzi w skład wielkiej trójki największych sieci telewizyjnych w USA. Sieć ta jest właścicielem ESPN.

ESPN pokazywała już w ostatnim czasie kilka gal stajni Boba Aruma, ale teraz stanie się to normą. W planach na ten rok jest m.in. transmisja z rewanżu Pacquiao-Horn, który ma się odbyć 11 listopada w Australii, a także kolejny występ dwukrotnego mistrza olimpijskiego Wayla Łomaczenki (9-1, 7 KO). 

Reklama

Ukrainiec ma walczyć 9 grudnia w Nowym Jorku, a jego rywalem może być inna legenda ringów amatorskich Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO), który także wywalczył dwa złote krążki na igrzyskach.

Todd duBoef, prezydent Top Rank, podkreśla, że grupie zależało na dotarciu do większej liczby kibiców, stąd decyzja o porzuceniu telewizji HBO, która przez lata pokazywała walki Pacquiao i innych gwiazd tej stajni. 

Gale na ESPN, która dociera do ponad 80% domostw w USA, powinny pomóc spopularyzować pięściarstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy