Reklama

Reklama

Olbrzymia szansa przed Piotrem Wilczewskim

W sobotni wieczór w walce wieczoru gali grupy Sauerland Event w Kilonii Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) stanie do walki z Arthurem Abrahamem (33-3, 27 KO) na gali w Kilonii. Stawką będzie pas WBO European w kategorii super średniej, który powinien okazać się przepustką do walki o tytuł mistrza świata tej federacji.

O przygotowaniach "Wilka" rozmawialiśmy z niepokonanym Norbertem Dąbrowskim (7-0, 2 KO) - kolegą z grupy, który z bliska obserwował treningi byłego mistrza Europy.

- Przygotowania Piotrka przebiegały bardzo dobrze. Wilczewski prezentował się dobrze na sparingach. Uważam, że jest w świetnej dyspozycji - ocenia "Noras". - Kluczem do zwycięstwa z Abrahamem będzie dobra praca nóg oraz unikanie silnych i obszernych ciosów bitych przez Arthura. Niemiec ma szczelną gardę, więc trzeba się wstrzelić z konkretną akcją. Nie można się przesadnie odsłaniać. Piotrek musi być cały czas skoncentrowany - dodaje Dąbrowski.

Reklama

W lutym Wilczewski wystąpił w Olsztynie, pokonując na punkty niewygodnego Gearda Ajetovica (19-7-1, 9 KO). Wówczas 33-latek nie zaprezentował szczególnej formy, ale było to spowodowane zawirowaniami wokół negocjacji z obozem "Króla Arthura". Dąbrowski uspokaja wszystkich sympatyków Piotrka, że zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski i tym razem nie będzie mowy o dekoncentracji.

- Piotrek wyciągnął wnioski z walki z Ajetovicem. Wtedy myślami był gdzie indziej i dlatego ta walka wyglądała w ten sposób. Teraz koncentracja jest tylko na Abrahamie - zakończył Dąbrowski.

Co ciekawe, młodszy kolega Wilczewskiego niebawem wyjdzie do Wielkiej Brytanii na sparingi do Jamesa DeGale'a (11-1, 8 KO), któremu bokser z Dzierżoniowa minimalnie uległ na punkty (dwa do remisu) w październiku ubiegłego roku.

Transmisję z Kilonii, gdzie wystąpi również Mateusz Masternak (25-0, 19 KO) przeprowadzi Polsat Sport. Początek już o 18:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje