Reklama

Reklama

Niepokonany bokser zwakował pas, ale zostawił sobie drugi

​Gervonta Davis (26-0, 24 KO) zwakował pas WBA Regular wagi junior półśredniej. Amerykanin zdecydował się na zachowanie pasa WBA Regular wagi lekkiej, co może wskazywać na to, jakie będą dalsze sportowe plany Davisa.

Przypomnijmy, że pełnoprawnym mistrzem świata WBA wagi lekkiej jest George Kambosos jr (20-0, 10 KO), który sensacyjnie zdetronizował w listopadzie Teofima Lopeza, zabierając mu również pasy IBF i WBO. 

Gervonta Davis liczy więc zapewne na to, że federacja wkrótce nakaże jego pojedynek z Kambososem juniorem, który jest zresztą obecnie na celowniku także innych młodych gwiazd wagi lekkiej - mistrza WBC Devina Haneya (27-0, 15 KO) i Ryana Garcii (21-0, 18 KO).

Innym wątkiem dotyczącym przyszłości Davisa jest jego konflikt z wspomnianym Garcią. Ich pojedynek byłby z pewnością wielkim hitem, tym bardziej, że napięcie między nimi nieustannie rośnie. Po sobotniej walce Davisa z Isaakiem Cruzem (Davis wygrał niejednogłośną decyzją sędziów) Garcia wyzwał Gervontę na pojedynek i skrytykował jego umiejętności. Szybko pojawiła się odpowiedź ze strony Gervonty i prowadzącego jego karierę Floyda Mayweathera juniora.

Reklama

- Ryan Garcia to instagramowy zawodnik. Nie martwimy się nim. To youtuber, ładna dziewczynka. Umie tylko gadać - powiedział Davis.

Walka Davis - Garcia? "Próbowaliśmy"

- Próbowaliśmy doprowadzić do walki Gervonty z Garcią. I co się stało? Powiedz im Leonard - stwierdził Mayweather jr, zwracając się do dyrektora wykonawczego grupy Mayweather Promotions Leonarda Ellerbe'ego. 

- Próbowałem zorganizować ten pojedynek, ale Garcia i jego ludzie nie chcieli tego starcia. Tyle w tej sprawie - podsumował temat Ellerbe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne