Reklama

Reklama

Nacho Beristain: Cieszę się, że Mayweather zakończył karierę

​Jeden z najbardziej cenionych trenerów w świecie boksu zawodowego - Nacho Beristain - powiedział, że cieszy się z tego, iż Floyd Mayweather zakończył sportową karierę.

W ostatnią sobotę Mayweather (49-0, 26 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andre Berto i zapowiedział, że przechodzi na sportową emeryturę.Legendarny trener Nacho Beristain nigdy nie cenił szczególnie umiejętności Amerykanina. 

Beristain podkreślał wielokrotnie, że Floyd zawodzi fanów, którzy płacą ogromne pieniądze za to, by obejrzeć transmisje z jego walk.

Meksykański szkoleniowiec prowadził dwóch słynnych zawodników, którzy mierzyli się w ringu z Mayweatherem - Juana Manuela Marqueza i Oscara De La Hoyę. Obaj słynni pięściarze nie zdołali jednak pokonać amerykańskiego gwiazdora.

Reklama

"Nie lubię stylu Mayweathera. On jest bardzo sztywny, nie widzę w nim spontaniczności. Floyd nie daje kibicom spektaklu. Świętowałem jego przejście na emeryturę, bo ludzie nareszcie zobaczą coś pięknego w boksie. Mayweather był utalentowanym zawodnikiem, ale nigdy nie pokazał pełni swoich umiejętności" - powiedział Beristain w rozmowie z ESPN.

"Trzeba docenić jego dokonania, bo niewielu pięściarzy odchodzi ze statusem niepokonanych. Wielu ludzi słusznie krytykuje Amerykanina, bo miał duże umiejętności, ale nigdy nie potrafił ich zaprezentować. Jego walki źle się oglądało" - zakończył słynny trener.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama