Reklama

Reklama

Muhammad Ali znowu znalazł się w szpitalu

Legendarny amerykański bokser Muhammad Ali znowu znalazł się w szpitalu w Louisville, który po infekcji dróg moczowych opuścił zaledwie tydzień temu. Miejscowa gazeta poinformowała, że jego stan jest stabilny. W sobotę wypadają 73. urodziny pięściarza.

Cierpiący od lat na chorobę Parkinsona Ali 20 grudnia trafił do szpitala z podejrzeniem łagodnego zapalenia płuc. Szczegółowe badania ujawniły jednak ostre zapalenie dróg moczowych. Przed tygodniem został wypuszczony do domu i wydawało się, że wszystko jest w porządku. W czwartek jednak znowu znalazł się w szpitalu.

Jak podają media, nic złego się nie stało, to jedynie leczenie rekonwalescencyjne, które pomoże mu jeszcze szybciej wrócić do poprzedniego stanu zdrowia.

Cassius Marcellus Clay Jr., znany powszechnie jako Muhammad Ali, urodził się 17 stycznia 1942 roku. Karierę zaczął na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), pokonując w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców. Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą - Sonnym Listonem.

Reklama

Potem przyszły słynne pojedynki z George'em Foremanem i Joe Frazierem. Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut. Z żoną Lonnie mieszka w amerykańskim Louisville, gdzie działa centrum kulturalne jego imienia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy