Reklama

Reklama

MMŚ w boksie. Ponad 600 uczestników turnieju w Kielcach

Ponad 600 zawodników i zawodniczek z 67 krajów weźmie udział w młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które we wtorek rozpoczną się w Kielcach. Polska jest po raz pierwszy gospodarzem imprezy tej rangi.

Areną młodzieżowych mistrzostw świata w boksie będzie kielecka Hala Legionów. Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechało 208 zawodniczek i 394 zawodników z 67 krajów.

"Wszystko idzie zgodnie z planem. Czuć już atmosferę wielkiego sportowego święta. Wszystkie ekipy zostały już rozlokowane w hotelach. Czekamy na rozpoczęcie mistrzostw, jakich w naszym kraju jeszcze nie było w boskie. Polska jest po raz pierwszy organizatorem imprezy pięściarskiej tej rangi" - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Bokserskiego (PZB) Grzegorz Nowaczek. Dodał, że mistrzostwa zostaną przeprowadzone z zachowaniem najostrzejszych rygorów sanitarnych.

Reklama

"Jesteśmy pod tym względem przygotowani w stu procentach. Mamy pełne zabezpieczenie sanitarne. To dla nas spore wyzwanie, przeprowadzenie takiej imprezy w czasie pandemii. Zrobiliśmy jednak wszystko, aby uczestnicy turnieju czuli się w Kielcach bezpiecznie" - zapewnił Nowaczek.

W zawodach weźmie udział 20-osobowa reprezentacja Polski.

"Wszyscy bardzo ciężko przepracowali okres przygotowawczy. Ze strony związku kadrze zapewniliśmy wszystko co było możliwe. Liczymy na sukcesy naszych reprezentantów, ale musimy zdawać sobie sprawę, że to są mistrzostwa świata. W Kielcach rywalizować będą wszyscy najlepsi. O sukcesy na pewno nie będzie łatwo, ale liczę na dobre występy naszych zawodników" - podkreślił prezes PZB.

W poniedziałek odbędzie się losowanie drabinki turniejowej. Tego dnia o godz. 17 na zamku w Chęcinach rozpocznie się pokazowy trening, który poprowadzi prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego (AIBA) Umar Kremlev.

Oficjalne rozpoczęcie mistrzostw we wtorek o godz. 16.

Janusz MajewskiReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje