Reklama

Reklama

Mistrz olimpijski poluje na Krzysztofa Włodarczyka

Mistrz olimpijski z Pekinu - Rachim Czachkijew (16-0, 12 KO), został wyznaczony przez EBU na oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Europy kategorii junior ciężkiej, gdzie na tronie zasiada Mateusz Masternak (29-0, 21 KO).

Popularny "Master" stwierdził, że Rosjanin nie jest zainteresowany takim spotkaniem, lecz ten wcale nie wyklucza potyczki z wrocławianinem.

- Na pewno naszym głównym celem jest pojedynek z innym Polakiem, Krzysztofem Włodarczykiem, który ma pas federacji WBC. Zanim jednak dojdzie to takiej walki może upłynąć sporo czasu, dlatego Rachim jest gotowy na wojny ze wszystkimi dostępnymi zawodnikami. Pozostaje w świetnej formie i w tym roku chcemy spotykać na swojej drodze już naprawdę mocnych rywali. Zarówno Włodarczyk, jak i Masternak należą do ścisłej czołówki, dlatego są w kręgu naszych zainteresowań - przyznał obóz Rosjanina w specjalnym oświadczeniu dla AllBoxing.ru.

Przypomnijmy, że obchodzący dwa tygodnie temu 30. urodziny Rosjanin, który mieszka w Hamburgu, w 2007 roku zdobył srebrny medal mistrzostw świata, a rok później sięgnął już po złoto olimpijskie, rewanżując się w finale Clemente Russo, z którym wcześniej przegrał walkę o złoto podczas mistrzostw globu. Aktualnie znajduje się w czołówce rankingu każdej z liczących się federacji - odpowiednio WBC #3, WBA #10, IBF #9, WBO #12.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Masternak | Krzysztof Włodarczyk | Rachim Czachkijew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje