Reklama

Reklama

Mike Tyson i Fiodor Emelianenko przyjadą na "Wojnę"

Już 19 listopada w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do kolejnej wielkiej gali MMA. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem "Wojna polsko-ruska". Udział w gali weźmie kilku czołowych zawodników MMA, zaś na konferencję prasową do Polski przyjadą legendy sportów walki: Fiodor Emelianenko i "Żelazny" Mike Tyson!

Do wzrostu popularności Mieszanych Sztuk Walki w Polsce przyczynił się Mariusz Pudzianowski. On też zapowie największe dotychczasowe wydarzenie MMA w naszym kraju, galę pod hasłem ,,Wojna polsko-ruska'' (19 listopada w łódzkiej Atlas Arenie).

Reklama

- W walce wieczoru wystąpi utytułowany Aleksander Emelianenko. Zawodnik tak wysokiej klasy jak Rosjanin nie walczył jeszcze w Polsce. Jego rywal, Chris Mahle, jest trochę mniej znany, ale na pewno będzie godnym rywalem - przekonywał Paweł Wolski ze Strefy Walk MW.

Giganci MMA przyjeżdżają do Polski już za tydzień na konferencję prasową. Hitem spotkania z dziennikarzami może być jednak przybycie słynnego Mike'a Tysona. Były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, zwany ,,Bestią'' będzie miał okazję poznać inną ,,Bestię'', pochodzącego z Brooklynu, Mahle. - Niewątpliwą atrakcją będzie to, że konferencja odbędzie się w klatce. Podobnie zresztą jak gala. Klatkę sprowadzamy specjalnie z Czech. Fachowo mówi się na nią octagon. Wszystkie najważniejsze walki światowych federacji toczone są w tego typu klatce - zapewniał Aleksander Mikołajczak ze Strefy Walk MW.

Ma on też dobre wiadomości dla kibiców z Wielkopolski. - W przedwalkach zobaczymy cała plejadę zawodników z Poznania i Piły na czele z Jędrzejem ,,Węgorzem'' Kubskim. Czynimy też starania, by tydzień przed galą zorganizować kilka pokazowych treningów z gwiazdami imprezy w Poznaniu. Wstępnie mamy ich zgodę, ale szczegóły zostaną ustalone na konferencji prasowej. Warto podkreślić, że z Emelianenką przyjedzie jego słynny brat Fiodor, który do niedawna był jeszcze niepokonany na ringach MMA. Szykują się więc naprawdę wielkie emocje - dodał Mikołajczak.

Poznańscy organizatorzy gali nieprzypadkowo wybrali na jej miejsce łódzką Atlas Arenę. Jest ona obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W dodatku łódzka hala pomieścić może ponad 13 tys. widzów.

- Dlaczego MMA stało się u nas tak popularne? Ludzie chodzą na gale ze względów merytorycznych i ze względu na show. Wiem, że były niedawno podobne imprezy, ale ta będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy walki odbędą się w klatce, po raz pierwszy zobaczymy zawodników ze światowego topu i po raz pierwszy dojdzie do tak spektakularnej konfrontacji pod hasłem ,,Wojna polsko-ruska'' - mówił Piotr Truszkowski, menedżer Atlas Areny.

Według niego miasto włókniarzy to idealny ośrodek do promocji MMA. - O Łodzi mówi się, że jest kolebką muzyki klubowej i sportów walki. Nasi kibice utożsamiają się też z Mariuszem Pudzianowskim, który pochodzi z pobliskiej Białej Rawskiej. Nawet jeśli Mariusz nie walczy, to i tak ściąga tłumy na trybuny. Dlatego o frekwencję specjalnie bym się nie martwił. Może nie będzie kompletu, ale 8-10 tys. widzów możemy się spodziewać - dodał Truszkowski.

Bilety na wielką galę będzie można kupować od 19 października na stronie ticketpro.pl. Organizatorzy nie ustalili jeszcze ich cen, ale najtańsze wejściówki na pewno nie będą droższe niż 100 zł.

- Liczymy na miejscowych kibiców, ale też na dogodne położenie Łodzi. Podczas naszej pierwszej gali FCA w poznańskiej Arenie była a bardzo duża grupa fanów z... Łodzi. Dlaczego teraz mieliby nie dopisać sympatycy MMA ze stolicy Wielkopolski - słusznie zauważył Wolski.

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | wojna | atlas | Mike Tyson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje