Reklama

Reklama

Miguel Cotto pozbawiony mistrzostwa świata wagi średniej WBC

Władze federacji WBC pozbawiły Miguela Cotto (40-4, 33 KO) tytułu mistrza świata wagi średniej. Za cztery dni pięściarz z Portoryko zmierzy się z Meksykaninem Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO).

Organ zarządzający WBC ujawnił, że Cotto i jego obóz "nie byli skłonni do przestrzegania regulujących zasad i szczególnych warunków ustanowionych w celu usankcjonowania walki jako mistrzowskiej". 

Reklama

Nie podano jednak dokładnie, które punkty regulaminu zostały złamane. Wiadomo natomiast, iż pas WBC może znaleźć się w posiadaniu Alvareza, o ile oczywiście to jego ręka powędruje w niedzielę rano w górę.

"Po kilku tygodniach komunikacji, niezliczonych próbach kontaktu i dobrej woli z naszej strony w sprawie przedłużenia terminów, Miguel Cotto i jego drużyna nie zgodzili się na przestrzeganie zasad WBC" - napisał w specjalnym oświadczeniu Mauricio Sulaiman, prezydent federacji.

"Saul Alvarez tymczasem zastosował się do regulacji, jakie narzuciła federacja. Dlatego Cotto nie jest już uznawany przez nas za mistrza świata. Jeśli Alvarez wygra walkę, to on zostanie mianowany nowym mistrzem" - dodał Sulaiman.

Dowiedz się więcej na temat: Miguel Cotto | Saul Alvarez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL