Reklama

Reklama

MB Boxing Night 7. Robert Parzęczewski pokonał Sladana Janjanina

Robert Parzęczewski (25-1, 16 KO) pokonał na punkty pochodzącego z Bośni i Hercegowiny Sladana Janjanina (27-6, 21 KO) w walce wieczoru gali MB Boxing Night 7 w Arłamowie.

Zdecydowanym faworytem pojedynku był Parzęczewski i z tej roli się wywiązał.

Popularny "Arab" od początku kontrolował walkę. Janjanin cały czas był w głębokiej defensywie. Od czasu do czasu starał się "wystrzelić" jakimś ciosem, ale czujny Polak świetnie schodził z linii. Pod koniec pierwszego starcia Parzęczewski posłał sierpowy, po którym przeciwnik był liczony.

W drugiej rundzie dominacja Polaka była jeszcze większa. W efekcie Janjanin aż dwukrotnie wylądował na deskach. Parzęczewski jednak na siłę nie szukał kończącego nokautu dzięki czemu przeciwnik dotrwał do gongu.

Przerwa pozwoliła Janjaninowi na złapanie oddechu. Bokser z Bośni i Hercegowiny nie był jednak w stanie zagrozić "Arabowi". Trzecie starcie na korzyść Polaka, choć tym razem rywal nie znalazł się w poważnych opałach. 

Podobny przebieg miała czwarta runda. Inicjatywa zdecydowanie należała do Parzęczewskiego. Janjanin liczył, że może uda się trafić naszego boksera jednym ciosem. Nic z tego nie wyszło.

Reklama

Od początku piątego starcia pięściarz z Częstochowy ruszył z impetem. Po raz kolejny Janjanin był liczony i znów Parzęczewski nie potrafił dokończyć dzieła.

W szóstym Polak na moment stracił koncentrację i przyjął mocny cios. Wyraźnie zachwiało Parzęczewskim, a przeciwnik uwierzył, że jeszcze nie wszystko stracone. Na szczęście "Arab" szybko odzyskał kontrolę nad pojedynkiem.

Janjanin wytrzymał również siódmą rundę. Niespodziewanie walka trwała cały dystans. W ostatniej na twarzy Polaka pojawił się grymas bólu z powodu kontuzji prawej ręki. Janjanin usłyszał zbawienny gong kończący walkę, z czego bardzo się ucieszył, bo nie dał się znokautować. 

Pojedynek wygrał wyraźnie na punkty Parzęczewski. Wszyscy sędziowie punktowali identycznie 80:67 na korzyść Polaka.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama