Reklama

Reklama

Mateusz Masternak zmierzy się z Siergiejem Radczenką na gali w Kielcach

Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) walczył w tym roku w boksie olimpijskim, ale przerwane z powodu koronawirusa kwalifikacje do igrzysk w Tokio skomplikowały plany Polaka, który ostatecznie wróci na ring w walce zawodowej na dystansie ośmiu rund podczas gali Suzuki Boxing Night II, już 26 czerwca w Kielcach. Przeciwnikiem Masternaka będzie zawodnik, który sprawiał wielkie kłopoty naszym "cruiserom" - Siergiej Radczenko (7-6, 2 KO).

Pięściarz z Ukrainy jest znany polskim kibicom z pojedynków z czterema naszymi rodakami: Michałem Cieślakiem, Adamem Balskim, Krzysztofem Głowackim i Arturem Szpilką. 

Wprawdzie Radczenko wszystkie te boje przegrał, ale w trzech z nich był mniej lub bardziej bliski zwycięstwa. Mocno zranił Balskiego i Głowackiego, a ze Szpilką przegrał w marcu po bardzo kontrowersyjnym werdykcie. 

Masternaka ostatni raz oglądaliśmy w walce zawodowej w październiku 2018 roku, gdy w turnieju WBSS przegrał po bardzo wyrównanej walce z Yunielem Dorticosem. Potem "Master" miał kilka ofert walk, ale do żadnej z nich nie doszło i w końcu zdecydował się na przejście do boksu olimpijskiego. 

Reklama

W listopadzie 2019 roku zdobył mistrzostwo Polski, a we wspomnianych, marcowych kwalifikacjach do igrzysk wygrał pierwszą walkę, jednak do drugiej nie zdążył przystąpić. Teraz wraca na gali firmowanej przez PZB i sponsora związku, przedstawianej jako "gala boksu olimpijskiego" (wystąpi na niej wielu reprezentantów Polski), ale jej zwieńczeniem będzie bardzo ciekawie się zapowiadający zawodowy pojedynek z udziałem "Mastera". 

Transmisja w TVP Sport.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Masternak | Siergiej Radczenko | Artur Szpilka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje