Reklama

Reklama

Mateusz Masternak zaboksuje z Ismaiłem Siłłachem na Polsat Boxing Night

Rywalem Mateusza Masternaka (38-4, 26 KO) 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w trójmiejskiej Ergo Arenie będzie Ukrainiec Ismaił Siłłach (25-3, 19 KO). Tym samym "Master", były mistrz Europy w wadze junior ciężkiej, zmierzy się z niedoszłym przeciwnikiem przyłapanego na dopingu Michała Cieślaka.

Dla Masternaka walka z Siłłachem będzie poważnym sprawdzianem, ale dla chcącego wrócić do czołówki wagi cruiser 29-letniego Polaka tylko takie starcia mają sens.

Na zawodowym ringu 32-letni Ukrainiec ma sporo mniejsze doświadczenie. Za to w zwanym olimpijskim boksie amatorskim był w stanie wygrywać z bardzo mocnymi zawodnikami, takimi jak Rosjanin Artur Bietierbijew.

Po stronie porażek minimalnie gorszy bilans ma Masternak, który w marcu - po blisko rocznej przerwie - udanie wrócił na ring. Podopieczny trenera Andrzeja Gmitruka pokonał jednogłośnie na punkty Rosjanina Aleksandra Kubicza.

Mający na swoim koncie wpadkę dopingową Siłłach tylko raz, w 2013 roku, stanął przez szansą zdobycia tytułu mistrza świata. Zderzenie z Siergiejem Kowaliowem było bolesne, bo Ukrainiec przegrał już w drugiej rundzie przez bolesny nokaut.

Masternak po raz trzeci wystąpi na gali z cyklu Polsat Boxing Night i będzie chciał podtrzymać passę zwycięstw.

Reklama

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje