Reklama

Reklama

Mateusz Masternak: Ołeksandr Usyk? Jestem gotowy

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) potwierdził, że otrzymał propozycję walki o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej z Aleksandrem Usykiem (10-0, 9 KO), który ma wrócić na ring 17 grudnia gali w Inglewood w Kalifornii.

O ofercie dla "Mastera" zrobiło się głośno w czwartek. Wieczorem dziennikarz Polsatu Mateusz Borek poinformował za pośrednictwem Twittera, że propozycję otrzymał także Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO).

- Moim zdaniem, takie negocjacje wymagają "spokoju", dlatego nie wspominałem o tym. Lubię mówić o walkach zakontraktowanych. Skoro jednak dziś głośno o tym w mediach, wypowiem się i ja sam - napisał Masternak na swoim fanpage'u na Facebooku, dodając, że jego konkurent z polskiego rynku (wtedy jeszcze nie było publicznie wiadomo, że chodzi o Włodarczyka) "szybko odmówił, więc rozmowy w moim kierunku zostały odnowione". 

Reklama

- Jestem gotów podjąć to wyzwanie, choć mam świadomość tego, jak trudne zadanie miałbym wykonać. Jednak szansa na osiągnięcie jednego z większych marzeń życiowych jest ponad wszystko. Zawsze podejmuję wyzwanie i tym razem, gdyby dali mi szansę, również dałbym z siebie wszystko - kontynuuje "Master".

- Trudno powiedzieć, jak się potoczą negocjacje. Na tym etapie team zazwyczaj rozważa kilku kandydatów i jego decyzji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ja ze swojej strony nie wiem jeszcze, czy Trener Andrzej Gmitruk zdecyduje się lecieć ze mną do Stanów - stwierdził.

Usyk ma boksować na pożegnalnej gali Bernarda Hopkinsa, który zmierzy się na przedmieściach Los Angeles z Joe Smithem Jr. Dla Ukraińca będzie to pierwsza obrona tytułu odebranego we wrześniu Krzysztofowi Głowackiemu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje