Reklama

Reklama

Mateusz Masternak i Andrzej Fonfara w rankingu IBF

Federacja IBF jako pierwsza z czterech liczących się w świecie boksu zawodowego organizacji przedstawiła swój uaktualniony ranking. I tak jak cztery tygodnie temu, polski boks znów reprezentuje tam tylko dwóch naszych rodaków - Mateusz Masternak i Andrzej Fonfara.

W kategorii junior ciężkiej Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) zachował 15. miejsce, dzięki czemu teoretycznie nadal ma prawa pretendenta. Z kolei w dywizji półciężkiej Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) spadł z czwartej na piątą pozycję.

Ciekawa sytuacja jest w wadze ciężkiej po koronowaniu nowego mistrza. Pierwsza i druga lokata pozostaje nieobsadzona, a na trzeciej umieszczono, nie wiadomo w sumie dlaczego, zdyskwalifikowanego już dawno temu za doping Erkana Tepera. Jego więc również nie można brać pod uwagę. Następni w kolejce? Joshua, Takam, Parker, Głazkow, który do końca roku ma boks z głowy z powodu kontuzji, Cunningham, który wraca przecież do niższej kategorii, a dziesiątkę zamykają Ruiz Jr i Stiverne.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy