Reklama

Reklama

Masternak mistrzem Europy w kategorii junior ciężkiej

Mateusz Masternak zdobył w sobotę wakujący tytuł zawodowego mistrza Europy w bokserskiej kategorii junior ciężkiej. W pojedynku, który odbył się podczas gali w Norymberdze, pokonał Fina Juho Haapoję jednogłośnie na punkty.

Polski pięściarz miał przewagę w większości z dwunastu rund. Swoją wyższość zaczął potwierdzać już od drugiej, by w kolejnych coraz bardziej dominować nad rywalem. Fin przypomniał o sobie dopiero w dziewiątej rundzie, gdy nie miał już nic do stracenia. Ciekawie było także w dziesiątej odsłonie.

W dwóch ostatnich rundach Masternak znów pokazał się z dobrej strony. Ostatecznie wygrał zdecydowanie na punkty 120-108, 120-108, 120-108. W ten sposób został szóstym Polakiem, który zdobył pas mistrza Europy.

W profesjonalnej karierze 25-letni bokser wygrał wszystkie 29 walk, zaś siedem lat starszy Haapoja ma na koncie 18 zwycięstw, trzy porażki i remis.

Do tej pory mistrzem kontynentu w wadze junior ciężkiej był Rosjanin Aleksander Aleksiejew (23-2-1). Federacja EBU pozbawiła go pasa, bowiem ze względu na kłopoty zdrowotne nie przystąpił do obowiązkowej obrony tytułu przeciwko polskiemu pięściarzowi.

Dowiedz się więcej na temat: boks | Mateusz Masternak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje