Reklama

Reklama

Masternak i Głowacki powalczą o pasy po Usyku?

Promotor Kalle Sauerland, jeden z organizatorów turnieju World Boxing Super Series, wyjawił, że w drugim sezonie rywalizacja w wadze junior ciężkiej będzie się toczyć o pasy po Aleksandrze Usyku (15-0, 11 KO).

W pierwszym sezonie Ukrainiec zunifikował tytuły wszystkich czterech najważniejszych federacji w boksie zawodowym. Wkrótce jednak ma się przenieść do kategorii ciężkiej, co oznacza, że pasy staną się wakujące.

- W drugim sezonie będzie kilku zawodników z pierwszego. Nazwisk nie zdradzę, ale mogę zdradzić coś innego. Wszyscy wiedzą, że Usyk przejdzie do wagi ciężkiej, niezależnie od tego, czy będzie walczyć z Bellew, czy nie. Pasy będą więc wolne, a my zgarniemy pierwsze i drugie miejsca w rankingach poszczególnych federacji. Tak więc będziemy mieli czołową dwójkę w zestawieniach wszystkich organizacji. Osiem wielkich nazwisk. Właśnie dlatego wybraliśmy wagę junior ciężką - znamy sytuację i wiemy, że w grze znowu mogą być wszystkie pasy. Poza tym wiemy, na co stać zawodników w tej kategorii wagowej, widzieliśmy to w pierwszym sezonie - powiedział Sauerland.

Reklama

Dodał, że kontaktował się z Eddiem Hearnem - promotorem wspomnianego Tony'ego Bellew (30-2-1, 20 KO), na temat możliwości występów Anglika w drugim sezonie.

- Rozmawialiśmy o tym z Eddiem, ale oni są bardzo skupieni na walce z Usykiem. To świetny pojedynek. Tony mówi, że to może być jego ostatnia walka. To będzie koniec jego kariery, Usyk z kolei przeniesie się do wagi ciężkiej. Ale powiem wam jedno - nigdy nie skreślajcie Bellew. On ma bardzo bystrego trenera, świetnie przygotowującego go taktycznie. Potrafią się dostosować do rywala. Kiedy walczył z Masternakiem, to była do samego końca bardzo wyrównana walka. Masternak to twardziel, nawiasem mówiąc, wystąpi w drugim sezonie. Podobało mi się to, jak Bellew i jego trener współpracowali w tym pojedynku. Mają bardzo dobre relacje - oznajmił.

Poza Mateuszem Masternakiem (41-4, 28 KO) w drugim sezonie WBSS ma wystąpić też m.in. Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje