Reklama

Reklama

Mariusz Wach: Udany powrót na ring boksera z Krakowa

Mariusz Wach (29-1, 25 KO) jednogłośnie pokonał na punkty Serba Samira Kurtagicia (12-7, 8 KO) na gali w Dzierżoniowie. Po trwającym 8 rund pojedynku sędziowie punktowali: 80-73, 80-72 i 79-73.

Mariusz Wach (29-1, 25 KO) jednogłośnie pokonał na punkty Serba Samira Kurtagicia (12-7, 8 KO) na gali w Dzierżoniowie. Po trwającym 8 rund pojedynku sędziowie punktowali: 80-73, 80-72 i 79-73.

W pojedynku dwóch zawodników mierzących ponad 2 metry wzrostu Wach (202 cm) zdecydowanie przeważał. Kurtagic (201 cm) miał problemy nie tylko z trafieniem polskiego boksera, ale w ogóle ze zbliżeniem się do Wacha na wymagany do zadania celnego ciosu dystans.

Już w trzecim starciu trafiony kilka razy Serb był w poważnych opałach, w szóstej rundzie po serii ciosów Wacha ledwo ustał na nogach. Wachowi zabrakło jednak ostatniego uderzenia, a Kurtagicowi wystarczyło serca do walki, żeby dotrwać do kończącego rundę gongu.

Kurtagic już od połowy pojedynku był poważnie zmęczony, ale Wach, choć dominował i cały czas zachował kontrolę nad walką, też specjalnie nie tryskał energią.

Reklama

Był to pierwszy pojedynek Wacha po przegranej na punkty w walce z mistrzem świata WBA (Super), IBF, WBO i IBO Władimirem Kliczko w sierpniu 2012 roku, po której został zdyskwalifikowany za doping. Jego kara minęła 11 lipca 2013.

Jak podkreśla 34-letni Wach, wygrana z Serbem ma być pierwszym krokiem do uzyskania kolejnej szansy walki o tytuł.

W głównym pojedynku wieczoru niepokonany Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO) wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Sergio Romero (7-4-3). Polak jest 5. bokserem wagi piórkowej we wrześniowym rankingu federacji WBO. Niżej sklasyfikowany Hiszpan walczył zaskakująco dobrze, ale zwycięstwo Polaka było zasłużone. Sędziowie punktowali: 78-75, 77-75 i 77-75.

We wcześniejszych walkach w Dzierżoniowie zwycięstwa odnieśli: Michał Gerlecki, Nikodem Jeżewski, Damian Wrzesiński, Ewa Brodnicka oraz Piotr Wojnowski. 

Autor: ML

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy