Reklama

Reklama

Mariusz Wach liderem zestawienia polskich "ciężkich"

Pięściarz wagi ciężkiej Mariusz Wacha wczoraj pokonał faworyzowanego Niemca Erkana Tepera i objął prowadzenie w rankingu polskich zawodników wagi ciężkiej, opracowywanym przez branżowy portal boxrec.com.

Szybko okazało się, jak cenna dla Mariusza Wacha była wczorajsza wiktoria nad Niemcem o tureckich korzeniach Erkanem Teperem. Pojedynek odbył się na terenie przeciwnika, na gali w Lipsku, ale polski pięściarz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Reklama

Wachowi nie udało się rozstrzygnąć walki przed czasem, ale na tyle kontrolował pojedynek, że sędziowie orzekli sprawiedliwy werdykt, czyli jednogłośne zwycięstwo na punkty. Zresztą wymowny był widok, gdy pięściarze czekali na ogłoszenie wyniku. Teper sprawiał wrażenie pięściarza, który spodziewa się wygranej, z kolei Wach liczył się z najgorszym.

To tłumaczy wielki wybuch radości "Wikinga", gdy stało się jasne, że odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

Dzięki temu Wach awansował na pierwsze miejsce w zestawieniu polskich "ciężkich" portalu boxrec.com, zajmując w światowym zestawieniu 17. miejsce. Za plecami Wacha plasują się: 27. Andrzej Wawrzyk, 30. Adam Kownacki, 58. Izuagbe Ugonoh, 59. Krzysztof Zimnoch, 79. Marcin Siwy, 105. Krzysztof Kosela, 117. Marcin Rekowski, 130. Albert Sosnowski, 181. Marcin Brzeski, 275. Łukasz Różański.

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Wach | Erkan Teper

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje