Reklama

Reklama

Marcin Rekowski będzie walczył o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej

9 stycznia w Berlinie Marcin Rekowski skrzyżuje rękawice z broniącym tytułu Niemcem Michaelem Wallischem w walce o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

- Zapowiada się pracowity okres świąteczno-noworoczny. Wkrótce przyjeżdżam do Warszawy na sparingi, a potem już pojedynek o pas mistrzowski - powiedział pochodzący z Kościerzyny Rekowski (Sferis KnockOut Promotions), który 11 stycznia skończy 38 lat.

Na zawodowych ringach polskich pięściarz stoczył 19 walk, z których 17 wygrał, a dwie przegrał. 30-letni Wallisch jest niepokonany; rekord 15-0. Tytuł mistrza kontynentu wywalczył w lipcu, pokonując w drugiej rundzie Włocha Fabio Tuiacha (27-5).

Reklama

Tydzień później, tj. 16 stycznia Artur Szpilka będzie boksował w Nowym Jorku o mistrzostwo świata WBC w kategorii ciężkiej z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

W przeszłości bokserzy z Polski zdobywali pas zawodowego ME (Przemysław Saleta, Albert Sosnowski), ale po tytuł światowy w królewskiej wadze jeszcze nikt nie sięgnął.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL