Reklama

Reklama

Marcin R., znany bokser, został tymczasowo aresztowany, ale warunkowo

Znany pięściarz wagi ciężkiej Marcin „Rex” R., podejrzany w sprawie dotyczącej czerpania korzyści majątkowych z prostytucji, dzisiaj poznał decyzję sądu. – Sąd zastosował areszt tymczasowy warunkowo, który może zostać uchylony po wpłaceniu poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. złotych - powiedziała Interii prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Jeśli poręczenie majątkowe w tej kwocie zostanie wpłacone, to wówczas areszt wobec mężczyzny będzie uchylony - wyjaśniała pani prok. Tatiana Paszkiewicz. - Wcześniej odbyło się posiedzenie aresztowe - dodała.

Reklama

Zatrzymani we wtorek przez policję dwaj mężczyźni w wieku 25 i 39 lat są podejrzani w toczącym się śledztwie dotyczącym czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Rzeczonym 39-latkiem jest Marcin R.

- Podejrzany w sprawie 39-latek podczas posiedzenia formalnie częściowo przyznał się do zarzutów, ale nie złożył wyjaśnień do zarzucanych mu czynów - dodała prok. Paszkiewicz.

Znanemu bokserowi zostało postawionych kilka zarzutów. - 39-latek łącznie usłyszał trzy zarzuty, związane z pobieraniem opłat od trzech osób, czyli czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji - zaznaczyła pani rzecznik.Podejrzanemu grozi wysoka kara. - To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, przy czym z uwagi na przyjęcie, że podejrzani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, górna granica ustawowego zagrożenia może być zwiększona o połowę. A tym samym podejrzanym, w tym również temu mężczyźnie, grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy - zakończyła prok. Paszkiewicz.

AG

Dowiedz się więcej na temat: Tatiana Paszkiewicz | Marcin R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje