Reklama

Reklama

Manny Pacquiao dowiedział się, że ma wadę serca

Filipińskie media poinformowały, że Manny Pacquiao (60-7-2, 39 KO), na tydzień przed walką z Lucasem Martinem Matthysse (39-5, 36 KO), trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego problemy z sercem. Pacquiao w niedzielny poranek pokonał rywala w siódmej rundzie.

39-letni pięściarz kilka razy miał kłopoty z oddychaniem podczas obozu przygotowawczego. W końcu 8 lipca wylądował w szpitalu w Manili. Poddano go szeregowi badań, w wyniku których stwierdzono wadę serca.

Lekarze doradzali Pacquiao, aby wycofał się z pojedynku z Matthysse, ale "Pac Man" mimo to wszedł do ringu. Zanim to zrobił, oświadczył na piśmie, że zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą walka w tym stanie zdrowia.

Pacquiao stwierdził, że Buboy Fernandez, jego przyjaciel od czasów dzieciństwa, a od kilku miesięcy główny trener, zalał się łzami, kiedy usłyszał, co powiedzieli lekarze. Diagnoza zasmuciła też innych ludzi z otoczenia słynnego zawodnika.

Reklama

- Ci, którzy byli ze mną, płakali i byli smutni. Powiedziałem im jednak, żeby się nie martwili, że wszystko będzie w porządku i że zrobię wszystko, żeby wygrać - stwierdził "Pac Man".

Mimo wykrytej wady Pacquiao zamierza kontynuować karierę. Nie będzie pierwszym bokserem aktywnym pomimo problemów z sercem. Już w 1994 roku zdiagnozowano je u Evandera Holyfielda, który jednak z powodzeniem walczył dalej, odnosząc m.in. dwa głośne zwycięstwa nad Mike'em Tysonem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy