Reklama

Reklama

Mancini: Gołowkin to najlepszy bokser na świecie

​Zdaniem byłego mistrza świata wagi lekkiej Raya Manciniego, Giennadij Gołowkin to obecnie najlepszy bokser na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Mancini ujawnił także, że bardzo chciałby obejrzeć starcie w ringu Kazacha z Saulem Alvarezem.

Gołowkin jest aktualnie posiadaczem pasów IBO i WBA w wadze średniej oraz obowiązkowym pretendentem do pasa WBC, którego w najbliższą sobotę będzie bronił Miguel Cotto w starciu z Danielem Geale’m w Nowym Jorku.

Reklama

Jest jednak mało prawdopodobne, aby kazachski pięściarz zmierzył się w najbliższej przyszłości z Cotto, gdyż portorykański bokser zapowiedział, że chce walczyć z Meksykaninem Saulem "Canelo" Alvarezem.

Słynny przed laty pięściarz Ray "Boom Boom" Mancini uważa, że walka Cotto z Alvarezem to obecnie największe możliwe starcie, jeśli chodzi o aspekt finansowy. W aspekcie sportowym najciekawsza - według Manciniego - byłaby walka Gołowkina z "Canelo" Alvarezem.

"Najlepszym bokserem na świecie bez podziału na kategorie wagowe jest obecnie Giennadij Gołowkin. On rozkłada swoich rywali na części, po prostu ich niszczy. To, co podoba mi się w tym dzieciaku, to fakt, że wyzwał już na pojedynek wszystkich wielkich: począwszy od Floyda Mayweathera, skończywszy na Andre Wardzie. Mimo to, żadna z gwiazd boksu nie chce z nim walczyć" - powiedział Mancini w rozmowie z boxingscene.com.

"Wszyscy powtarzają teraz, że największym pojedynkiem, jaki można zorganizować jest walka Alvarez - Cotto. Teoretycznie tak, bo to starcie Meksyk kontra Portoryko, więc zwycięzca zarobiłby miliony. Ale patrząc tylko na stronę sportową, to największa walka, jaką można sobie wyobrazić to starcie Gołowkina z Alvarezem" - twierdzi były słynny bokser.

"Czy jest możliwa walka Floyda Mayweathera z Gołowkinem? Chyba sobie żartujecie! Floyd nie zmierzy się z nim nawet za milion lat. Dla niego taka walka byłaby głupotą. Nie zarobiłby wiele, a ryzyko byłoby ogromne" - zakończył Ray Mancini.

Dowiedz się więcej na temat: Giennadij Gołowkin | Saul Alvarez | Miguel Cotto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje