Reklama

Reklama

Mały biały domek wielkiego boksera do kupienia

Mały biały domek z gankiem w zachodniej części Louisville w stanie Kentucky, w którym urodził się i spędził dzieciństwo legendarny pięściarz Muhammad Ali, został wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza to 50 tysięcy dolarów.

Przed domem znajduje się tablica z informacją, iż tu urodził się i wychowywał Cassius Marcellus Clay Jr. Tak nazywał się bokser zanim przeszedł na islam i zmienił nazwisko.

W Louisville znajduje się muzeum i centrum edukacji imienia Muhammada Alego i jest to największa atrakcja miasta mającego ponad pół miliona mieszkańców.

17 stycznia Ali, zwany "The Greatest", obchodził 70. urodziny.

Karierę zaczynał na olimpijskim ringu w Rzymie (1960), zwyciężając w finale wagi półciężkiej Zbigniewa Pietrzykowskiego. Szybko zaczął odnosić sukcesy w gronie zawodowców. Pierwszy tytuł mistrza świata wszech wag zdobył w 1964 roku, mając 22 lata, po zwycięstwie nad inną sławą - Sonnym Listonem.

Reklama

Potem przyszły słynne pojedynki z George'em Foremanem i Joe Frazierem. Do 1981 roku stoczył 61 profesjonalnych walk. Wygrał 56, z czego 37 przez nokaut.

Obecnie zmaga się z chorobą Parkinsona, która zdaniem lekarzy jest spowodowana stylem walki - często prowokował przeciwnika do uderzenia, a następnie kontrował.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama