Reklama

Reklama

Lucian Bute przyłapany na dopingu. Próbka B pozytywna

​Komisja bokserska z Waszyngtonu potwierdziła, że próbka B podejrzewanego o stosowanie dopingu rumuńskiego boksera Luciana Bute (32-3-1, 25 KO) dała wynik pozytywny. Wcześniej taki sam wynik dała próbka A.

Przy okazji walki Bute z Badou Jackiem (20-1-2, 12 KO) o pas WBC w wadze super średniej, która odbyła się 30 kwietnia w Waszyngtonie, w organizmie 36-latka wykryto obecność ostaryny. 

To środek znajdujący się na liście zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową od 2008 roku. Tak samo jak w próbce A, był też w próbce B pobranej od mieszkającego w Kanadzie zawodnika. 

Komisja nie podjęła jeszcze decyzji o karze, ale najprawdopodobniej remisowy wynik walki z Jackiem, zostanie zmieniony na no decision. Bute może natomiast czekać długa dyskwalifikacja.

Reklama

Sam zawodnik i jego promotor Yvon Michel odpierają zarzuty. Tłumaczą, że musiało dojść do zanieczyszczenia suplementów zażywanych przez Rumuna. Bute i jego prawnicy zamierzają skierować sprawę do sądu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy